Днес в мач от 17 кръг на НБЛ Балкан победи като гост Миньор 2015 с 85-67 (22-19, 23-15, 24-10, 16-23). Това бе първи успех на зелените от началото на 2024 година.

Срещата се игра в обновената зала "Борис Гюдеров" в Перник. По този повод домакините създадоха тържествена обстановка, седящите места в залата бяха изпълнени изцяло с публика.

Баскетболистите на Балкан превъзхождаха своя съперник. Те бяха напред в резултата 35 минути, домакините водеха в рамките на 5 минути. Това стана в самото начало на мача, когато Балкан поведе с 5-0, но Миньор отвърна със серия от 12-0 и дръпна с 12-5. До края на първата част балканци отново излязоха напред и я спечелиха с 22-19.

На полувремето преднината на зелените вече бе двуцифрена - 45-34. Изиграха много силна трета четвъртина, която взеха с 24-10 и след нея имаха аванс от 25 точки - 69-44. В последния период не се случи нищо изненадващо, домакините съкратиха изоставането си за крайното 85-67 за Балкан.

Силен мач за победителите изиграха Георги Герганов и Майки Диксън, които станаха топреализатори с по 20 точки. Диксън е с дабъл-дабъл от 12 асистенции. Герганов е с най-висок коефициент на полезност - 27, той има стрелба 8 от 10, с 4 борби, 2 завършващи подавания и една отнета топка. С по 11 точки са Йордан Минчев и Димитър Димитров, Минчев е с дабъл-дабъл от 10 борби, капитанът има 8 овладени топки. С по 7 точки са Мартин Сотиров и Илиян Пищиков, 5 има Николай Грозев, 4 вкара Йонас Зохоре.

За Миньор отново най-резултатен бе Александър Милов с 21 точки, с 11 е Данило Арнитович.

В събота, 20 януари от 19.00 ч. в Арена Ботевград Балкан посреща лидера Черноморец, който тази вечер победи трудно като домакин Черно море Тича с 83-76.. А във вторник гостува на Порто за ФИБА Къп.