На цвета на лицето влияят много фактори: стресът, пушенето, неправилното хранене, неблагоприятната екология, и т.н.
Неприятният сив оттенък например говори за умора и постоянно недоспиване. Ако пълноценната почивка и козметичните процедури не помогнат за подобряване на състоянието на лицето, трябва да се обърне сериозно внимание на цялостното състоянието на организма, съветват от здраве.bg.
Жълтеникавият цвят често свидетелства за разстройства в работата на черния дроб, задстомашната жлеза, далака или за образуване на камъни в жлъчката. Мургавият бронзов - т.нар. "лъжлив тен" възниква при недостиг от хормони в надбъбречните жлези. Болестта се нарича бронзова, а лечението се назначава от ендокринолог.
Белият цвят на лицето говори за ниско кръвно, проблеми със сърцето или белите дробове, а също така за недостиг от хормони в щитовидната жлеза.
Червеният свидетелства за увеличаване на количеството на еритроцитите в кръвта, за повишено кръвно или проблеми в работата на сърдечно-съдовата система.
Сивият цвят на лицето се наблюдава при хора с проблеми в стомашно-чревния тракт.
Ако храносмилането е в норма, това означава, че върху цвета на кожата са повлияли пушенето или постоянният стрес. Синкавият цвят често може да бъде предизвикан от заболявания на сърцето и дихателната система.
А тъмният цвят на лицето с видима чернота подсказва, че е крайно време да се посети уролог. Този оттенък често е признак за болест на бъбреците или пикочния мехур.
Коментари от регистрирани и анонимни потребители. Скрий анонимните коментари