Баскетболистите на "Ямбол" надиграха като гости плевенския "Спартак" със 102-94 в последния мач от първата фаза на размененото гостуване в НБЛ. Избранииците на треньора Иван Чолаков не позволиха на домакините да поведат нито веднъж в мача и спечелиха заслужено в мач за престиж.

Играчите на "Спартак", вероятно все още еуфорично настроени след победата над "Лукойл Академик" в сряда, играха зле през първите три части и гостите от Ямбол поддържаха двуцифрен актив. Спартаковци се опитаха да обърнат мача в последната четвъртина, но успяха само да намалят пасива си до 1 точка - 89-90 три минути преди края. В последните минути по-стабилни бяха гостите и спечелиха заслужено.

Голям мач направи игралият миналата година за "Балкан" Павел Маринов, който стана топреализатор с 29 точки. Украинецът Скуматов е с 18, Дурчев - с 15. Капитанът на "Спартак" Хриси Димитров отбеляза най-много за домакините - 22 точки, Владимир Маринов - Елвиса е с 20, Робърт Престън завърши със 17 точки.