Баскетболният отбор на "Балкан 2005" за пореден път стана шампион на България при аматьорите. Късно снощи във финала на Аматьорската баскетболна асоциация той победи "Месершмит" със 76-67 пред пълните със зрители от Ботевград трибуни в столичната зала "Триадица".

Срещата бе изключително оспорвана - на полувремето тимът от София имаше аванс от 3 точки, който към края на третата част достигна до 12. Осемте точки пасив за "Балкан 2005" след третата част бързо бяха стопени в решителната последна четвъртина, когато пролича, че играчите му не само са по-опитни, но и по-класни от своите съперници. Пълният обрат се получи след две тройки на Христо Христов и  няколко бързи атаки, последвали няколкото борби в защита на Сашо Везенков, който се хвърляше като лъв на игралното поле като в добрите си млади години.

 В четвъртата част "зелените" бяха безапелационни - спечелиха я с 29-12, а с това и поредната шампионска титла при аматьорите. В отсъствието на игралия в досегашните мачове Георги Младенов, който по същото време водеше мъжкия тим на "Балкан" при гостуването му на "Дунав 2007", отлично се включи бившият капитан и треньор на мъжете на "Балкан", понастящем помощник на Петко Маринов в "Лукойл Академик" Мирослав Ралчев. Сред останалите, които имат заслуга за спечелването на трофея, са Ивайло Станев, Цветан Петков, Иван Коцев, Данчо Тодоров, Тодор Петров, Симо Павлов, Стальо Сталев, Марин Радулов, както и всички техни приятели, които ги подкрепяха.