Днес сутринта в Ботевград отборите на Балкан и Чавдар Етрополе завършиха 0-0 в първата и за двата отбора предсезонна контрола. През първите 45 минути гостите играха по-добре и имаха повече положения за отбелязване на гол. Почти през цялото второ полувреме, обаче, когато двамата треньори - Стоян Коцев на Балкан и Борис Ангелов на "Чавдар", пуснаха няколко дошли на проби футболисти,  играта се пренесе в половината на етрополския тим. Играчите на домакините нанесоха поне една дузина удари към  вратата на съперника чрез Димитър Кръстев, Димчо Ръждев, Мариян Христов, Петър Петров и Райко Влъчков,  но никой не можа да отбележи гол, въпреки че някои бяха от доста чисти положения.

За "Балкан" не игра голмайсторът Иван Редовски и претърпелият операция Алесей Степанов, но пък в игра се завърна титулярният страж Мартин Митев.

Втората контрола на Балкан е в сряда, 15 юли от 18.00 ч. в Правец срещу "Калиакра" Каварна.