В последната си предсезонна контрола, играна днес в Ботевград, втородивизионният "Балкан" се наложи с 2-1 над елитния "Локомотив" София. Това стана пред погледа на цялото ръководство на столичния тим начело с президента на клуба Николай Гигов.

Старши треньорът Драгомир Окука започна  мача почти изцяло с титулярния си състав. Още във 2-та минута обаче опитният Пасков сгреши и централният нападател на домакините Иван Редовски нанесе силен удар, след който топката премина встрани от вратата. Три минути по-късно Мартин Камбуров бе изведен на ударна позиция, но вратарят на Балкан Мартин Митев спаси. Нова грешка на Пасков в 10-та мин. даде възможност на Цветелин Ралчовски от Балкан да опита прехвърлящ удар от 35 метра, но топката премина малко над напречната греда. Едно от най-чистите положения за локомотивци стана в 13-та минута, когато Димо Атанасов нанесе мощен удар от упор, но Митев отново спаси виртуозно.

Откритият футбол продължи през цялото първо полувреме, като и двата тима организираха немалко атаки. Едно от новото попълнение на "Балкан" - външният халф Петър Лаков, на два пъти постави в критична ситуация отбраната на железничарите. В 15-та мин. нанесе силен удар с глава при центриране на Кръстев, а в 23-та улучи дясната греда след извеждащ пас на Редовски. В 29-та минута Митев спаси удар от фаул на Златински, а в 38-та Димо Атанасов отново бе спрян от вратаря Митев. Отлична комбинация в 44-та мин. между Мариян Христов и Димитър Кръстев завърши с диагонален удар на последния, но топката мина на сантиметри от страничния стълб. Когато двата отбора чакаха почивката, при едно центриране от ъглов удар топката попадна у Цветели Ралчовски и той отбеляза за 1-0.

На почивката Окука направи пет смени, Кано продължи със стартовите единайсет. Две минути след подновяването на играта направилият много силен мач Лаков бе изведен чудесно от Редовски, но диагоналният му удар облиза далечната греда.  "Локомотивци" продължиха да владеят повече топката и при една от атаките им след центриране на Списич топката се отби от напречната греда и Зоран Бадовалиев изравни след страхотно воле с левия крак. Три минути по-късно Мартин Камбуров можеше да изведе своя тим напред в резултата, но пропусна сам срещу Митев. В 62-та минута при едно центриране на левия бек на Балкан Христо Арангелов капитанът на Локомотив Кристиян Добрев си отбеляза автогол и резултатът стана 2-1 за "зелено-белите". Постепенно темпото започна да спада, до края се запомниха удара на Балдовалиев в 73-та минута от двайсетина метра и този на Редовски от Балкан девет минути преди края, когато от движение би силно, но неточно.

Освен Петър Лаков, много добро впечатление оставиха още двама от новите играчи на "Балкан" - десния бек Иван Спахиев и централния защитник Радослав Филипов.

Мачът бе доста приятен за гледане, двата тима играха открит и коректен футбол.

Балкан: Митев, Спахиев, Пейков (80 - Петров), Филипов, Арангелов, Ралчовски, Стойчовски, Лаков (75 - Ръждев), Кръстев (48 - Златков), М. Христов, Редовски

Локомотив София: Левашки (46 - Галев), Бандаловски, Пасков (46 - Марков), Савич (46 - Гаров), Добрев, Дяков (67 - Иванов), Златински (46 - Караджинов), Списич, Атанасов (46 - Митев), Камбуров (73 - Йорданов), Балдовалиев