В първата си проверка преди началото на новия сезон, която се игра тази сутрин на градския стадион в Ботевград,  футболистите на Балкан победиха юношите на Локомотив София до 19 години с 5-1.

Младоците от Локо София първи откриха резултата, това стана в 22-та минута. Четири минути по-късно Балкан изравни с гол на Калоян Бонев с глава след отлично центриране на Павел Петков. След още три минути балканци поведоха с 2-1. Голмайстор бе Емил Колев, който засече топката с глава след ъглов удар.

До 60-та минута Балкан отбебяза още два гола, и на двата автор бе влезлият през второто полувреме Кристиян Ковачев. Петото попадение бе в 76-та минута, отбеляза го Йордан Дамянов. Минути преди края в един от най-красивите моменти Данчо Дамянов можеше да вкара втори гол и шести за Балкан след отлично центриране на Дейвид Йорданов.

В игра за Балкан влязоха някои от юношите на клуба, както и дошлите на проби млади футболисти. В мача не взеха участие Здравко Атанасов и Йордан Апостолов.