ЦСКА започна отлично новия сезон в "А" група. В дерби мач от I кръг, "червените" разгромиха Локомотив (Пловдив) с 5:0 като гост. Два гола за победителите реализира Иван Стоянов, а по един добавиха Кирил Котев, Руи Мигел и Тодор Тимонов. "Армейците" завършиха срещата с числено намален състав, след като червен картон получи защитникът Павел Виданов. Талантливият футболист ще пропусне следващия мач на своя отбор - срещу Берое (Стара Загора).

Двубоят започна отлично за гостите от ЦСКА. Още в 7-ата минута Кирил Котев засече с глава центриране от корнер на Маркиньос и забоде топката неспасяемо е мрежата на "смърфовете" - 0:1. Срещата продължи сравнително равностойно, като двата отбора разчитаха предимно на постепенни атаки и рядко организираха смислени атаки. Заключителните секунди на първата част бяха повече от драматични. В последната 45-а минута домакините бяха много близо до изравнителен гол, но младият вратар на ЦСКА Караджов се намеси авторитетно след удар от няколко метра на Мечечиев. В ответната контраатака Иван Стоянов матира за втори път Акалски - 0:2.

Второто полувреме започна на високи обороти, като домакините от Пловдив бяха близо до гол. Фамозен пропуск обаче сътвори нападателят Димитър Илиев, който от няколко метра стреля в ръцете на Караджов. Секунди по-късно "смърфовете" направиха нов неповторим пропуск. Този път "грешникът" бе Сингбо, който буквално от 1 метър не успя да уцели очертанията на вратата и би в аут. В 54-ата минута възпитаниците на Димитър Пенев вкараха трети гол. Иван Стоянов се разписа от дузпа и предреши крайния изход на двубоя. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за спорно нарушение на Кюмюрджиев срещу Руи Мигел. Именно португалецът вкара 4-и гол за ЦСКА. Нападателят бе изведен отлично от Маркиньос и на празна врата нямаше как да сгреши - 0:4.

20 минути преди края на двубоя ЦСКА остана с 10 човека на терена. Защитникът Павел Виданов получи втори жълт картон и пое пътя към съблекалните преди последния съдийски сигнал. Това обаче по никакъв начин не смути "армейците", които чрез резервата Тимонов стогнаха до пети гол. Това се случи в 78-ата минута, а с асистенция се отчете друга резерва - Благой Пасков, който направи дебют с "червената" фланелка. До края на двубоя ЦСКА можеше да стигне и до нови голове, но Маркиньос и Иван Стоянов шутираха неточно от изгодни позиции.

След този мач ЦСКА се изправни на върха в класирането с Левски и Литекс, които спечелиха двубоите си със същия резултат.

ЛОКОМОТИВ (ПД) - ЦСКА 0:5

0:1 Котев (7')
0:2 И. Стоянов (45')
0:3 И. Стоянов (54-дузпа)
0:4 Р. Мигел (61')
0:5 Тимонов (78')