Днес в среща от шестия кръг на мъжката А група отборът на Балкан-2 победи ЦСКА със 74-71 /15-27, 20-17, 21-15, 18-12/. Това бе втори успех на водения от треньора Венцислав Стоев тим, след като в третия кръг се наложи над Рилски спортист-2, зелените имат и три загуби - от БУБА Баскетбол, Академик София и Атлетик.

Гостите от ЦСКА взеха двуцифрен аванс през първата четквъртина, а на полувремето водеха с 44-35. В третия период домакините смъкнаха изоставането си до 3 точки - 56-59, а пълен обрат направиха в последните 3-4 минути. Любопитното е, че победителите водеха в тази среща само 3 минути и 42 секунди, докато воденият от Данчо Колев тим на ЦСКА бе напред в резултата  повече от 34 минути.

Триото от първия отбор на Балкан - Радослав Кочев, Александър Илиев и Румен Василев вкараха общо 61 от 74-те точки на Балкан. Те, заедно със Здравко Христов, който навехна глезен през първото полувреме, излязоха на полето почти веднага след тежкото 15-часово пътуване с автобус от Унгария. Александър Илиев и Румен Василев отбелязаха по 21 точки, като последният има и 12 овладени борби. С дабъл-дабъл е и Радослав Кочев - 19 точки и 16 овладени топки. Добро включване направи и 14-годишният Аристидис Папатеодору, който е с 8 точки и 8 борби.

За ЦСКА най-резултатен с 18 точки бе Ивайло Тонев, по 14 вкараха Георги Кендеров и Анди Франсис.