"Балкан" победи "Дунав" със 72-63 в среща от деветия кръг на мъжкия баскетболен шампионат. Първата част нашите имаха аванс само от 2 точки, в средата на втората дръпнаха с 10 точки, но до края й домакините успяха да свалят до 7 за 36-29 на полувремето. "Зелените" не изпуснаха водачеството до края на мача, въпреки че след третата четвъртина авансът им бе само 4 точки - 50-46.

След първите 3 минути на последната "балканци" отново поведоха с 10 точки - 59-49, домакините, с помощта на реферите, направиха геройски финален опит, който обаче им стигна само да стопят до 63-58 в 36-та мин. С лекота обаче нашите пак направиха разликата двуцифрена за 68-58 минута и половина преди края, за оставащото време само бе оформен крайният резултат. Дунав - Балкан 63-72!

"Превъзхождахме през цялата среща. Ако не бяха различните критерии на тримата рефери по отношение на извършените нарушения, които бяха в наша вреда, разликата можеше да бъде още по-голяма", каза минути след срещата помощник-треньорът Петър Клечков.

Над всички в срещата бе Дуейн Мортън. Той отбеляза 25 точки със страхотен процент - 13/9 за 2 точки, вкара дори една тройка. Освен гова сграбчи 10 борби, плесна два чадъра и на два пъти пресече пас на домакините.

Дунав - Балкан 63-72 (14-16, 15-20, 17-14, 17-22)

Дунав: Нойков 13, Тмушич 23 (10 борби), Николов 8, господинов 6, Спасов (Вукотич 10, Димитров 2, Славов 0)

Балкан: Болковац 7, Иван Лилов 14, Любо Лилов 5, Мортън 25, Билбия 6 (Радев 13, Миленков 2)

Рефери: Златин Караниколов, Койчо Желев, Генади Иванов