Българският шампион отстъпи  на домакина "Бенетон Тамойл" Тревизо с 89-82 в среща от третия кръг на турнира за купата на УЛЕБ.

Тимът на "Лукойл Академик" се срина тотално във втората част, която загуби катастрофално с 34-15. А в първата нашите имаха солидна преднина - 21-30 след чудесна игра на Перо Антич и бразилеца Мурило Бекер да Роса.

До края българският отбор успя да се доближи на 3 точки в 35-та минута, но домакините бяха по-концентрирани и до края дори увеличиха аванса си.

Играчите на "Лукойл Академик" не можаха да се справят с африканеца с английски паспорт Нана Менса-Бомсу, който отбеляза 16 точки и овладя цели 15 борби под двата коша. С 16 точки също е и италианската звезда на Бенетон Тревизо Матео Сорания.

Американецът Уили Дийн бе най-резултатен за "Лукойл Академик" с 20 точки. Перо Антич бе спрян през второто полувреме, когато реализира само 3 точки срещу 13 през първото. Отличен мач направи бразилецът Да Роса, завършвайки със 17 точки и 6 борби, той има и най-висок коефицент. Стойков и Чанак имат съответно 7 и 9  точки, слабо игра Дантей Смит, отбелязал скромните за него 9 точки.