"Балкан" победи с 4-0 "Ботев 1937" Ихтиман в мач от последния есенен кръг на Югозападната "В" група и така останаха начело в класирането преди зимната пауза.

Срещата си като гост от 19-ия кръг "балканци" играха на изкуствения терен в Правец по взаимна договорка между ръководствата на двата клуба.

В средата на първото полувреме Славик Раданов изпълни  по ювелирен начин пря свободен удар от 33-34  метра и откри резултата.  Удвои Мартин Топузов след блестяща комбинация, която матира защитата на символичните домакини. Христо Арангелов нахлу в наказателното поле, стигна до аутлинията, подаде към Иван Вълков, който пропусна триково към Топузов и блондинът разстреля вратаря Мишков някъде между дузпата и вратарското поле.

Топузов пък изработи ситуацията за третото попадение. Той се втурна в пеналта, излезе сам срещу вратаря, излъгвайки пазача си, който го фаулира. От бялата точка бе точен Иван Вълков.

Вълка оформи крайното 4-0 минута преди края отново след взаимодействие, започнало от твърде активния по левия фланг на атаката бранител Арангелов и с удар от малък ъгъл  мушна топката покрай вратаря.

За Балкан не играха двама титуляри. Вместо капитана вратаря Мартин Митев пазеше резервата Румен Игнатов, а с капитанската лента бе Славик Раданов. Заради болки в адукторите старши треньорът Мирослав Миронов бе дал почивка на Димчо Ръждев.

С последната си победа "Балкан" остана едноличен есенен лидер на Югозапада. С равен брой точки, но по-лоша голова разлика, е Пирин Благоевград.

Ботев 1937 - Балкан 0-4 (0-1)

0-1 Славик Раданов 25 минута

0-2 Мартин Топузов 64 минута

0-3 Иван Вълков 75 мвнута от дузпа

0-4 Иван Вълков 89 минута

Балкан: Румен Игнатов, Атанас Баков (64 - Славов),  Нено Ненов, Йонко Пейков, Христо Арангелов, Мартин Бечев, Мартин Топузов, Борислав Борисов (68 - Валентин Велев ), Светослав Кацаров (58 - Мартин Димов), Славик Раданов, Иван Вълков