В мач, игран от 10 часа сутринта на градския стадион в Ботевград, футболистите на "Балкан" победиха гостуващия тим на врачанския "Ботев" с категоричното 4-0.

Домакините вкараха по два гола във всяко от двете полувремена. През първото на два пъти точен бе Димчо Ръждев. Иван Редовски от дузпа и Христо Романски отбелязаха през вторите 45 минути.

За "Балкан" не игра Димитър Кръстев, на когото бе дадена почивка заради контузия. Със зеления екип дебютира най-младият представител на ботевградската футболна фамилия Романски - Христо. Той влезе като резерва през втората част и успя да отбележи гол.

Стоян Коцев започна със ледните 11: Мартин Митев, Цветко Иванов, Йонко Пейков, Цветомир Ралков, Христо Арангелов, Сергей Степанов, Григор Стойчовски, Георги Иванов, Кръстьо Иванов, Димчо Ръждев, Иван Редовски