Футболистите на Балкан постигнаха поредното си равенство като гост. Днес в среща от 12 кръг на Западната Б група те завършиха 0-0 в Сандански срещу местния Вихрен.

Първото полувреме мачът бе равностоен с бърз и добър футбол. Балканци имаха три опасни слизания към вратата на домакините чрез Петър Лаков, Димчо Ръждев пък нанесе удар от малък ъгъл, но не бе точен.

Повечето време през вторите 45 минути нашите повече се бранеха. Главният рефер от Пловдив Д. Петков  прекалено често буташе напред домакините , отсъждайки нарушения в тяхна олза пред пеналта.

Когато мачът отивахе към хикс, майната със свирката се изцепи  и даде дузпа за Вихрен в момента, когато започваше да тече добавеното време. "Първо нямаше абсолютно никакво нарушение, второ - ситуацията бе извън наказателното поле. През цялото време свиреше така, че Вихрен да победи", бяха категорични от треньорския щаб на Балкан. Вратарят Мартин Митев обаче отново бе блестящ, като спаси удара от бялата точка. Така Вихрен - Балкан - 0-0.

Любопитното е, че Балкан може би е единственият отбор в двете Б групи, който не получава премии за равенство като гост. Преди няколко кръга зелените направиха 0-0 и в Гоце Делчев при гостуването на Пирин ГД и също не бяха възнаградени, още повече че пътуваха в деня на мача. Същото се отнася и за нулевото равенство преди две едмици в Самоков срещу Рилски спортист. Сега единственото положително бе, че заминаха за Сандански вчера и дори направиха лека тренировка на стадиона в южния град. Футболистите все още не са си получили премиите за победата над Етър.