Днес Балкан постигна успех като гост над Евроинс Черно море с 93-86 в първия мач от третия етап на шампионата на НБЛ. Това бе отличен старт на ботевградския тим и една от малкото му победи в морската ни столица.

Още след първата спорна топка балканци започнаха да трупат аванс, който минута и половина преди края на частта бе достигнал 10 точки - 30-20. Те държаха своите съперници на добра дистанция и през по-голямата част на чтората чевъртина. Към края й обаче позволиха на домакините да стопят разликата и дори да излазят напред с тройка на разигралия се младок Тихомир Желев за 44-43 в 18-та минута. С кош в самия край на полувремето Иван Лилов увенча добрата си игра през първите 20 минети, за които отбеляза 15 точки, и изравни за 50-50.

Домакините започнаха стретата част с кош на новия си играч Хрисимир Димитров. Това обаче бе последното излизане напред в резултата на Черно море до края на срещата. Преди последните 10 минути балканци имаха преднина от 5 точки - 73-68.

Със стабилна и разумна отборна игра баскетболистите в зелено наложиха своето превъзходство и по време на решителната последна част. 3 минути и половина преди края авансът им вече бе 9 точки - 84-75, а когато до края оставаха 1.55 мин резултатът бе 88-80 за Балкан. Тези 2 минути ботевградските фенове изчакаха със свити сърца. Този път обаче нито отборът, нито треньорът допуснаха неточности дори когато домакините успяха да намалят пасива си само до 3 точки - 89-86 30 секунди преди края. След задължителния тайм-аут Бозов, Иван Лилов и Хънт бяха точни от наазателната линия, докато прибързаните опити за тройки на моряците не им донесоха успех.

Много силен мач изигра Иван Лилов. Той стана топреализатор с 21 точки, взе и 7 борби под двата коша, успя и да се опази от нарушения, тъй като след първите две части бе извършил 3. Данчо Бозов е с 16 точки,, 11 от окито през второто полувреме. Игралият на обезболяваща инжекция капитан Атанас Радев също впечатли силно своите съграждани, като отбеляза 15 точки в коша на Черно море.

Страхотен дебют направи Георги Давидов. Той отбеляза 15 точки и овладя най-много борби - 9, като само една не му достигна за първия му дабъл-дабъл със зеления екип. В решителните последни минути 33-годишният център вкара 6 последователни точки и овладя 4 топки. На сравнително добро ниво се представи и Джими Хънт, който завърши с 9 точки, но направи и най-много грешки - 4.

За варненци с по 17 точки са Симеон Ценов и Крум Дойчинов. Преминалият от Спартак Хриси Димитров е с 1ш6, с точка по-малко вкара Тихомир Желев. Македонецът Мираковски има само 3 точки за 34 минути игра, което означава, че бе обезличен от своите пазачи Джими Хънт и Димитър Филипов.