Отборите на Балкан и Лукойл Академик направиха един истински мач в контрола, играна тази вечер в Ботевград.  Домакините отстъпиха с 81-84 (15-8, 25-19, 20-25, 21-32), въпреки че водеха почти през цялата среща.

Макар че бяха без контузения Данчо Бозов и заболелия Наско Радев, зелените играха освободено. Те спечелиха първата част с 15-8, а в средата на втората четвъртина преднината им достигна до 20 точки - 32-12. Въпреки че в третата част Лукойл Академик - без Уили Дийн и Веско Веселинов,  заигра по-добре, преди последната част балканци имаха аванс от 8 точки - 60-52.  В решителните 10 минути техните съперници  изравниха 79-79 минута и половина преди края, а в оставащото време успяха да изтръгнат победата.

В тази контрола имаше всичко. И много точна стрелба от трите точки, в която се отличиха Иван Лилов, Мартин Маринов и Любомир Лилов за Балкан и Бранко Миркович и Ристе Стефанов от Лукойл. И зрелищни забивки, и чадъри, и бързи атаки. И дори захвърчаха искри, когато в третата част Перо Антич се опита да стъпче Иван Лилов и до края бе освиркван жестоко от публиката. Имаше и традиционните недоволства от съдиите, които секунди преди края на последната част бяха отсъдили едва 1 фаул срещу Лукойл Академик и болшинството от зрителите с основание могат да твърдят, че реферите повлияха на крайния резултат.