Днес в Ботевград Балкан - без четирима титуляри - наказаните Мариян Христов, Димитър Кръстев и Йордан Апостолов и контузения Григор Стойчовски - завърши наравно 1-1 с четвъртия Вихрен. Първото полувреме гостите играха по-добре и откриха чрез Екундайо Джайеоба в 39-та минута, като остана съмнение за нарушение на нападателя преди нанасянето на удара.

.
Десет минути след началото на второто тимът от Сандански остана с човек по-малко, след като за два жълти картона бе изгонен Харизанов, и домакините се вдигнаха на щурм. Той доведе до изравняване в 71-та минута, когато Ръждев се оказа на точното място след удар на Редовски. До края зелените пропуснаха да вземат победата след няколко пропуска, като веднъж Лаков улучи и гредата.

Това е 14-то равенство на Балкан от началото на шампионата, от който са изиграни 27 кръга. Следващата събота зелените гостуват на Марек.