Победа с 63-52 (17-13, 24-10, 15-11, 7-18) над Берое Стара Загора постигнаха кадетите на Балкан в предварителната група Б на финалния турнир във Варна.

Играчите в зелени екипи повториха сценария от вчерашния си успех срещу Доростол (80-61), като решиха мача още на полувремето. На полувремето те имаха аванс от 18 точки - 41-23, в третата го увеличиха с още 4. В последната четвъртина треньорът Михаил Михайлов отново даде почивка на основните си играчи и това позволи на тима от Стара Загора да намали съкрушителната преднина на Балкан.

Отново, както и срещу Доростол, най-резултатни бяха Диан Христов с 20 точки и Цветан Георгиев със 17, като последният направи дабъл-дабъл, овладявайки 10 борби под двата коша. Андриан Димитров вкара 9 точки, Николай Маринов има 7.

Утре от 14.00 ч. в третия си мач Балкан ще играе с Лукойл Академик, който също има две победи - вчера над Видабаскет с 88-53 и днес срещу Шумен 63-42.