Днес в Ботевград завърши финалният турнир по баскетбол в рамките на ученическите игри за 8-10 клас. Шампион на България стана отборът на ПГТМ "Христо Ботев", който на финала се наложи със 100-76 над II СОУ "Акад. Емилиян Станев" София.

С успеха си отборът на ПГТМ "Христо Ботев" придобива право на участие на световното първенство за средношколци, което ще бъде  догодина в Китай.

В битката за бронзовите медали тимът на Шумен победи Ямбол с убедителното 75-52. Преди това в мач за седмото място Правец се наложи над Троян с 67-58.

Топреализатор на финалния турнир стана Велислав Иванов от отбора на ПГТМ "Христо Ботев".

Турнирът бе закрит от зам. кмета на община Ботевград инж. Валентин Ценев. Отборите, заели призовите места, получиха баскетболни топки и екипи. Главният съдия Владимир Атанасов оцени финалния турнир като един от най-коректните досега.

Това е втора титла на ботевградското училище за тази година. Миналия месец във Видин шампиони на България станаха и по-големите баскетболисти от 11-12 клас.

Крайното класиране на ученическите игри по баскетбол за 8-10 клас: