Първите 45 минути от двубоя между Чавдар Етрополе и гостуващият Спортист Своге бяха равностойни за двата отбора с няколко безплодни „гостувания” и пред двете врати. От тук и крайният резултат 0:0.
През второто доминиращият отбор беше Чавдар, който пропусна няколко почти сигурни гола. Гостите направиха няколко пробива пред нашата врата, но също без резултат.
Развръзката дойде в 90+4 минута, когато влезлият малко преди това Ерик Почански с № 30 се възползва от разбъркването пред вратата на гостите и изпрати топката в тяхната врата. За гола му „помогна” и вратарят, който я насочи с ръка за 1:0.
Такъв автогол е много рядко явление във футбола, но се случва, дори и в Етрополе. Обяснимо е състоянието на вратаря след грешката и той напусна игрището след другите, утешаван от съотборниците си и от ръководството на отбора.
И така, в крайна сметка Чавдар постигна желаната победа над Спортист Своге и се изкачи на 5 място във временното класиране със 6 точки.
12. Ком-Миньор 4 0 1 3 0:3 1
Следващият мач на Чавдар Етрополе е на 28.08.2010 г. като гост на Септември Симитли.