Днес бе първото домакинство на Балкан в Югозападната В група. Негов съперник бе един от тримата новаци в югозападния трети ешелон – Локомотив 1925 от град Септември. В сравнение с първия кръг в състава на Балкан настъпиха доста промени – в игра се появи Мариян Христов, който направи първите си тренировки едва миналата седмица, както и бившите играчи от тима, който бе в Б група – Димчо Ръждев, Кръстьо Иванов и Ивайло Стоименов.

Въпреки че гостите започнаха по-напористо – можеха да открият с удари в 3-та и 10-та мин., Балкан първи стигна до гол. Това стана в 15-та мин., когато Кръстьо Иванов навърза няколко съперници, пусна на Мариян Христов, който някъде около точката за дузпата  отбеляза. Само седем минути по-късно обаче грешка на бранителя на Балкан Здравко Атанасов доведе до изравняване на резултата. След половин час игра зелените поведоха отново с далечен удар на Ивайло Стоименов от около 35 метра.

В 60-та минута балканци поведоха с 3-1 след добро отиграване на Райко Влъчков. Младокът получи пас от Къци Иванов, елиминира двамата централни бранители и мушна топката в мрежата. Едва 6 минути след това обаче гостите намалиха на 3-2 след колективна грешка в центъра на отбраната. До края на срещата те можеха да обърнат резултата, тъй като заради липса на достатъчно тренировки домакините видимо се измориха. Пазилият за първи път за мъжкия тими бивш юноша на Балкан Виктор Вълчев обаче се представи отлично, а веднъж и напречната греда спаси вратата му.

Балкан: Виктор Вълчев,  Здравко Атанасов, Борис Райчев, Йонко Пейков, Христо Арангелов, Димчо Ръждев (85 - Станковски), Мариян Христов (75 – Ради Зарев), Ивайло Стоименов, Григор Стойчовски, Кръстьо Иванов, Райко Влъчков (67 – Красимир Петров)