Септември (Симитли) записа второ поражение у дома от началото на първенството в Западната „Б” група. След загубата във втория кръг с 1:3 от Ботев (Враца), възпитаниците на Юри Васев загубиха в Симитли с 2:1 от Чавдар (Етрополе) в срещата от петия кръг, предаде Novsport.com.
Домакините завършиха срещата с девет души, като червени картони получиха капитанът Васил Кацарски и Иво Лазаров.
Още във втората минута на двубоя с пропуск за домакините се отличи Кирил Николов, който стреля над вратата от фаул. В 14-ата минутна щатния изпълнител на свободните удари за Септември (Симитли) откри резултата от фаул. В 34-ата минута гостите от Етрополе имаха претенции за игра с ръка на Цветелин Ралчовски в наказателното поле, които реферът Георги Игнатов не уважи. Минута по-късно Въчанов от гостуващия тим получи топка на границата на наказателното поле и с прецизен удар я прати в мрежата за -1:1. При този  резултат двата отбора се оттеглиха на почивка.
През втората част домакините се изнервиха и това им попречи да стигнат до положения пред вратата на Яначков. Все пак в 48-ата минута Цветан Николов от малък ъгъл опита да порази вратата на Чавдар (Етрополе), но Яначков отрази ударът му. Четири минути по-късно Георги Самокишев от фаул отново стреля над вратата.
Гостите можеха да поведат в резултата в 74-ата минута, когато Александър Русков изскочи зад отбраната, но ударът му бе отразен от Иван Църваришки. В 77-ата минута Иво Лазаров си изработи втори жълт картон и остави своите с човек по-малко на терена.
Четири минути преди да изтече редовното време на срещата капитанът на Чавдар (Етрополе) Николай Николов получи подаване в наказателното поле и с удар по земя от точката за изпълнение на дузпи вкара за -2:1. Попадението му в крайна сметка се оказа и решаващо за победата на неговия тим. В 88-ата минута пък червен картон за удар при спряна игра бе показан и на капитана на Септември (Симитли) Васил Кацарски. След двубоя никоя от щаба на домакините не пожела да коментира, докато треньорът на гостите Спас Джевизов заяви, че в днешния двубой е победител по-добрият отбор този на Чавдар (Етрополе).
След победата неговият тим се изкачи на пето място с актив от 9 точки, докато Септември (Симитли) запази деветата си позиция с 5 точки.