Лукойл Академик постигна поредна победа в първи мач от V кръг на VIVACOM Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при гостуването си на Ямбол със 100:69. Брандън Хийт вкара 29 точки за "студентите", а Доминик Джеймс и Брандън Боуман завършиха съответно с по 21 и 15. Станислав Говедаров отново беше най-полезен за домакините с 25 точки, Мартин Дурчев и Стоян Пвтков вкараха по 12, а Давор Сатлер се отчете с 11.

През първото полувреме баскетболистите на Ямбол успяха да натрупат 7-9 точки аванс, които успяха да поддържат през повечето време. Станислав Говедаров разсипа шампионите с тчния си мерник и вкара 19 точки само за първите 20 минути.  Едва в края на полувремето "студентите" се съвзеха и успяха да настигнат ямболци за 40:41.

Почивката се оказа ползотворна за играчите на Йовица Арсич, които успяха да поведат с 12 точки до края на третата част. Последната четвърт премина при пълно превъзходство за гостите, които записаха пета поредна победа в шампионата