Лукойл Академик (София) допусна втора загуба от
началото на сезона.

"Студентите" загубиха гостуването си на Ямбол със 75:78 точки, но остават начело в класирането, тъй като имат 17 победи.

Първите 20 минути срещата бе изключително равностойна като се игра кош за кош и никой от двата отбора не успя да натрупа по-голяма преднина.

На почивката възпитаниците на Иван Чолаков водеха с 42:40 точки. Домакините изиграха отлична трета част, която спечелиха с 21:11 и след 30 минути имаха преднина от 11 точки - 63:52.

Шампионите се хвърлиха в атака в последните минути на мача и успяха да изравнят - 71:71, 2:19 минути преди сирената.

Минута преди края "студентите" водеха с точка - 74:73 като този резултат се запази до последните 18 секунди.

Тогава Юлиан Радионов вкара тройка, Бруно Шундов вкара един наказателен удар, а Радионов с два точни фаула донесе победата на Ямбол.

За домакините Радионов завърши с 21 точки, 19 точки добави Джон Офоегбу. За шампионите Бруно Шундов се отличи с 23 точки и 7 борби, Ламонт Мак вкара 14 точки, а Божидар Аврамов записа 11 точки.

Снимка: Ямбол спорт