Футболният отбор на Балкан постигна безлично равенство 1-1 при днешното си домакинство на Миньор Бобов дол в мач от 17 кръг на Югозападната В футболна група. Зелените взеха точка, която обаче не ги грее, тъй като получават премия единствено при победа.

През първото полувреме на два пъти Мариян Христов можеше да отбележи гол. В 18-та минута ударът му бе спасен от вратаря Манов, а в 34-та не можа да улучи с глава очертанията на вратата. Минута преди края на полувремето обаче играещият треньор на зелените изпълни пряк свободен удар, изпрати топката към далечната греда, където включилият се централен защитник Йонко Пейков с глава откри резултата.

През второто полувреме гостите, които през първите 45 минути нямаха нито един удар към вратата на Балкан, упражниха сериозен натиск в продължение на петнайсетина минути, който им донесе успех в 59-та минута, когато изравниха. До края опитите на Балкан отново да промени резултата в своя полза не му донесоха успех.

Останалите резултати от този 17 кръг: Сливнишки герой - Чепинец 6-0, ОФК Костинброд - Струмска слава 2-0, Ботев Ихтиман - Перун Кресна 0-0, Витоша Бистрица - Германея 4-1, Бенковски Пз - Долна Диканя 1-1, Септември София - Хебър Пз 1-1, Левски ЕП - Пирин Разлог 2-5, Локомотив 2005 Септември -Велбъжд 5-1, Авангард - Места 1-3.

Във временното класиране Балкан е на 11-то място с 24 точки и голово съотношение 25-25. В следващия кръг гостува в Долна Диканя.