Първата битка между вторите отбори на Балкан и Рилски спортист, играна тази вечер в Самоков, завърши с успех на домакините. Те се наложиха с 84-75 (26-22, 17-27, 25-12, 16-14) в мач от петия кръг на А група.

След сравнително равностойна част, в която самоковци взеха аванс от 4 точки, Балкан спечели втората четвъртина с десет точки разлика и на полувремето имаше аванс от 6 - 49-43. Веднага след почивката обаче домакините изравниха  и след това дъпнаха в резултата, като не изпуснаха водачеството до края.

Играчите на Рилски спортист направиха  шест грешки повече от тези на Балкан. Но решаващ показател за победата на домакините се оказа борбата под двата коша, като овладяха два пъти повече топки - 47 срещу само 25 на Балкан. Центърът им Станислав Ваклинов бе най-резултатен в мача с 28 точки, а Любомир Киров е с 21.

За Балкан Станимир Маринов отбеляза най-много точки - 23. Доста повече се очакваше от Вучков, който завърши с 13 точки. С 14 е резервата Диан Христов, Мартин Вутов има 10.

Снимка: Любомир Г. Лилов