От 02.12.2010г до 05.12.2010г. в градовете Етрополе и Пирдоп се проведе областното първенство по волейбол на Софийска област за момичета и момчета до 12,13,15 г. и девойки-младша възраст. В надпреварата взеха участие всичките пет волейболни клуба от Областта.
В Етрополе се проведоха състезанията в женския профил. Момичетата от Етрополе не срещнаха сериозна съпротива от останалите отбори и триумфираха на първо място във всички възрастови групи.
При момичета до 12 г. и до 15 г. на финала победиха отбора на Пирдоп съответно с 2:1 и 3:0 гейма, при девойките младша възраст  3:0 и момичетата до 13 г. с 2:0.
Състезанията от мъжкото направление се проведоха в град Пирдоп. Волейболистите от Етрополе спечелиха две първи места при мини-волейбола и при тринадесет-годишните.   При петнадесет-годишните се наредиха на трето място, като в спор за първото място отборът на Ботев-Ихтиман победи Пирдоп с 3:2  гейма.
Крайно комплексно класиране:1.Етрополе, 2.Пирдоп, 3.Ботев-Ихтиман, 4.Сомоков, 5.Звездец-Г.Малина

Текст и снимки: Васил Василев