Вторият отбор на Балкан отстъпи при гостуването си на Берое със 107-105 (19-24, 25-12, 33-27, 21-35, 9-7) след петминутно продължение. С невероятен коефициент на полезно действие - 51, завърши Станимир Маринов. Той отбеляза 43 точки и общо 6 тройки, спечели и 14 борби.

Младите баскетболисти на Балкан спечелиха първата четвъртина с 24-19. През втората обаче домакините направиха пълен обрат, на полувремето водехас 8 - 44-36, а в средата на третата част авансът им достигна до 23. Последва щурм на Балкан и в самия край Станимир Маринов с шестата си тройка изравни. Шест секунди преди сирената Диан Христов можеше да донесе победата на Балкан, но изпусна на два пъти от наказателната лития и мачът отиде в продължение.

В него старозагорци успяха да измъкнат победата, като отбелязаха 2 точки повече и спечелиха със 107-105.

Втори по резултатност за Балкан бе Ивайло Вучков с 23 точкси, той взе и 9 борби под двата коша, но направи и най-много грешки - 7. С 14 точки е Николай Маринов.

За Берое топреализатор стана Михаил Капитанов с 24 точки, с 23 точки и 12 борби е Петър Загоров, Бойко Миленков също е с дабъл-дабъл - 21 точки и 10 борби, като има и 6 асистенции.