Балкан загуби във Варна от Евроинс Черно море със 77-72 в мач от 14 кръг на НБЛ, след като водеше до началото на последната четвъртина на срещата. След това обаче домакините успяха да направят пълен обрат и спечелиха този толкова важен и за двата отбора мач.

Двата тима играха без контузените си лидери - Балкан без Данчо Бозов, в Черно море липсваше Александър Янев. Варненци дръпнаха с 13-6 в 4-та минута, но зелените направиха много силна серия от 16-0 и след първата част водеха с 22-13. Четири минути след началото на втората обаче Георги Давидов увисна с 4 фаула, като четвъртият му, отсъден от рефера Мирослав Томов, бе доста пресилен. Въпреки отсъствието му балканци спечелиха и втората част с 23-19 и на полувремето имаха аванс от 13 точки - 45-32.

В третата моряците започнаха да намаляват пасива си, който в края на третата четвъртина вече бе само 7 точки - 53-60. В решителните послени десет минути баскетболистите на Балкан не можаха да се справят добре със зоновата преса на домакините. Същевременно играчите на Черно море  станаха и по-точни при стрелбата и в 25-та минута поведоха с 4 точки при 66-62. Последваха изключително оспорвани минути с разменено водачество. За съжаление последният път, когато Балкан поведе, бе 1.56 мин. преди края - 70-69. До края обаче зелените отбелязаха само 2 точки срещу 8 на Черно море, който спечели със 77-72.

Най-много точки за Балкан - по 18, вкараха Крум Дойчинов и Любомир Лилов. Центърът направи дабъл-дабъл, като спечели и 11 борби, на Любо не му достигна само една - той хвана 9 под двата коша. С 14 точки е Георги Давидов, с 10 и 7 борби е Ивайло Вучков.

С дабъл-дабъл за домакините са Симеон Илиев - 20 точки и 10 овладени топки, и Николай Колев с 10 + 10. Най-резултатен бе Васил Кьосев с 24 точки.