Балкан обърна домакините от Черноморец и победи с 97-85 в мача от 16 кръг на НБЛ. Зелените изиграха изключителна последна четвъртина, която спечелиха с 35-17 и това се оказа решаващо за успеха.

На практика Балкан обърна мача след 33-та минута, когато при 72-70 за домакините направи силна серия и в 35-та вече водеше със 77-72. В опита им отново да излязат напред домакините започнаха често да грешат, а тройка на Бинев 2 минути преди края за 84-77 ги прекърши. До края бургазлии направиха доста нарушения, но вместо да им помогнат, разликата започна да расте, за да се стигне до крайното 97-85.

На съвсем друго равнище обаче бе представянето на Балкан в останалите три части. Особено във втората, когато не можаха да се справят с Найденов и Захариев и допуснаха пасив от 10 точки. В третата зелените изравниха и дори поведоха, но колебливата им игра позволи на Черноморец отново да излезе напред - преди решителните десет минути домакините имаха аванс от 6 точки - 68-62. Задължително обаче трябва да се отбележат и осъжданията на реферите, особено на старши съдията Томов, чийто аршин бе твърде различен за двата тима. Естествено, не в полза на Балкан. Практиката показва, че този съдийски екип съвсем не е от най-желаните за мачове на Балкан.

Отличен мач пред родна публика изигра Емил Бинев, който отбеляза 17 точки с 6-5 от тройката. Със същия точков актив е и Дуейн Мортън, който има и 7 борби, въпреки неотшумелите болки в кръста. Отново най-резултатен за Балкан бе Георги Давидов, отбелязал 24 точки, като само една борба не му достигна за дабъл-дабъл. Още двама са с двуцифрено измерение на вкараните точки - Митко Филипов е с 14, Цвети Иванов има 13.

Черноморец - Балкан 85-97 (23-18, 21-22, 24-22, 17-35)

Черноморец: Захариев 17, Саралийски 7, Нойхаус 8, Пенев 10, Рошманов 3 (Найденов 24, Славчев, Коев 15, Райков, Маринов 1)

Балкан: Давидов 24, Дойчинов 2, Лилов 7, Филипов 14, Цв. Иванов 13 (Мортън 17, Бинев 17, Борисов 3, Вучков)

Рефери: М. Томов, И. Ресиловски, Ч. Зехиров