Предварителните очаквания на специалистите за лека победа на Рилски спортист над Черноморец не се оправдаха. Първите две части бяха за бургазлии. Те взеха първата с 23-19, а в края на втората авансът им достигна до 10 точки при 39-29, като полувремето завърши 29-33. Мачът се реши едва в последната четвъртина и тимът от Самоков спечели  победата с 89-79 (19-23, 14-16, 21-16, 35-24).

Така в първия полуфинал утре Рилски спортист ще играе с Лукойл Академик. В миналогодишното издание за Купа Леденика в Ямбол самоковци изненадаха шампионите още на  четвъртфинала.

Най-резултатен за победителите е Иван Лилов с 36 точки. За Черноморец най-много точки - 25, отбеляза Христо Захариев, с 18 е Асен Саралийск, с 6 е Кирил Райков..