Словенският КРКА (Ново место) спечели третия по сила европейски клубен турнир по баскетбол – EuroChallenge, след като на финала в белгийския град Остенде победи руския Локомотив (Кубан) с 83:77. Припомняме, че на четвъртфиналите на надпреварата словенците отстраниха в три мача българския шампион Лукойл Академик в три срещи. След успеха снощи КРКА се класира директно за Юрокъп и от следващия сезон ще играе във втората по сила надпревара на Стария континент.

Победата над Локомотив дойде след много силна последна четвърт на състава на Александър Джикич, който водеше на почивката с две топчки. В последните 4 минути на двубоя КРКА направи страхотна серия от 13-0, с което си гарантира титлата.

Крис Букър наниза 20 точки и овладя 7 борби, Смилян Павич добави 13 точки, а  с по 12 се отличиха Горан Иконич и Зоран Драгич.

Майк Уилкинсън регистрира "дабъл-дабъл" от 21 точки и 14 борби, Джеремая Мейси отбеляза 11 точки, а Аландо Тъкър завърши с 10 точки при загубата на Локомотив (Кубан).