В мач от междинния 33 кръг на Югозападната В група Балкан бе победен у дома от предпредпоследния Хебър с 2-1. Зелено-белите имаха много кадрови проблеми - от твърдите титуляри трима са трайно контузени, а един бе наказан за този мач.

Гостите откриха резултата след половин час игра, когато триходова тяхна комбинация елиминира защитата на Балкан и ударът на Кирил Георгиев бе много точен.

След почивката старши треньорът на Балкан започна с две смени, като в игра влезе самият той, настъпиха вътрешни размествания и играта на Балкан стана по-организирана. И само три минути след подновяването й осъществиха отлична комбинация. Здравко Атанасов подаде към Мариян Христов, който намери по перфектен начин младока Радослав Младенов и юношата хладноквърно изравни.

Последва тотален натиск на домакините, но когато всички очакваха гол във вратата на Хебър, стана точно обратното. Груба грешка в центъра на Цветан Зарев позволи на опитните нападатели на тима от Пазарджик да стигнат до победно попадение в 89-тата минута чрез Найден Стефанов. Така с тази победа гостите от Хебър могат да дишат доста по-спокойно в оставащите до края мачове.

Пълен запис на мача между Балкан и Хебър Пазарджик Телевизия Ботевград ще излъчи в четвъртък вечерта след предаването Още по темата, с повторение в петък на обяд.

Резултати от останалите мачове: Авангард - Чепинец 1-5, Левски ЕП - Велбъжд 2-2, Витоша - Стр. слава 5-0, Септември - Костинброд 0-2, Бенковски - Германея 3-1, Ботев Ихт - Миньор 1-3, Локомотив - Д . Диканя 0-1, Перун - Места 4-0 и в битката на върха лидерът Сл. герой победи втория Пирин с 1-0.