В неделя на подгизналия от непрестанния дъжд терен на стадион “Христо Ботев” домакините от “Балкан” победиха лесно последния “Хебър” с 3-0, на полувремето 2-0.

Резултата откри в 30-та мин.  Мартин Топузов след перфектна триходова комбинация с едно докосване. Четири минути по-късно Иван Вълков удвои с много техничен удар, наказвайки грешка в защитата. В 81-та мин. съдията даде дузпа  за нарушение срещу Вълков и Мартин Бечев оформи от бялата точка крайното 3-0.

"Балкан": Митев, Йосифов, Ненов, Пейков, Петров, Бечев, Шаламанов, Влъчков (46- Борисов), Топузов (70 - Танев), Вълков, Раданов

Резултати от 27 кръг

Септември - Струмска слава               0-3 (служебен резултат)

Витоша Бистрица - Ботев Ихтиман      3-2

Пирин Бл - Сл. герой                         4-0

Малеш - Пирин Разлог -                   отложен заради наводнен терен в село Микрево

Банско 1951 - Чепинец                      2-1

Места 2005 - Велбъжд -                   прекратен в 85 мин след протест на домакините при резултат 0-1

Люлин - Локомотив 101                      3-3

Миньор Бобовдол - Пирин 2001          3-0

Симитли - Левски Елин Пелин             1-0

В класирането продължава да води "Пирин" Благоевград, следван на 3 точки от "Балкан".