В днешния втори полуфинал от държавния шампионат при старшата възраст отборът на Балкан игра добре 35 минути, но в последните 5 рухна тотално и загуби от Евроинс Черно море със 78-91. Така утре от 14.00 ч. в спор за бронзовите медали балканци ще играят с домакините от Левски, които отстъпиха в първия полуфинал пред Овергаз с 81-72.

Зелените започнаха мача много добре. Те спечелиха първата четвъртина с 28-22 след много точна стрелба, а след първите две минути на втората авансът им вече бе 10 точки - 34-24. До края на частта обаче позволиха на варненци да намалят пасива си само до 2 точки на полувремето 51-49.

В третата част играта вървеше кош за кош, но в последните две минути Черно море поведе с 5 точки за 70-65. Балканци се държаха до първите 4-5 минути на последната четвъртина. Но след няколко грешки просто се предадоха. От 70-67 за Черно море за по-малко от ти минути резултатът стана 84-67, т.е. те серия от 0-14, и играчите в зелени екипи вече бяха оклюмали съвсем. Те просто чакаха да дойте краят на мача, което стана при резултат 91-78 за Евроинс Черно море.

Силен мач за Балкан изиграха Диан Христов, който отбеляза 21 точки, и Цветан Георгиев - с 4 тройки и общо 18 точки. Райко Дундалов вкара 14. Капитанът и лидер на тима Николай Маринов имаше здравословни проблеми, което се отрази на играта му, но въпреки това завърши с 11 точки, 6 борби, 6 асистенции и 4 отнети топки. Играчите на треньора Лъчезар Диков отстъпваха физически и главно в борбата под двата коша - 27 спечелени борби срещу  49 на съперника.

Отново силно за победителите игра Николай Стоянов, който направи поредния си дабъл-дабъл с 29 точки и 13 борби. Изключително силно се включи и Денислав Вутев, който също е с двойни показатели - 21 точки и 15 борби.