Украшението на първия ден от финалите за 14-годишните момчета бе последната среща от програмата между миналогодишния шампион Доростол и Шампион 2006. Двата състава изиграха изключително оспорван двубой, чийто изход не бе ясен до последните секунди. В крайна сметка везните се наклониха в полза на силистренци, които спечелиха с 2 точки разлика - 53-51.

Доростол започна по-добре мача и първата петица взе аванс от 7 точки. При вторите петици по-добри бяха момчетата от Шампион 2006, които спечелиха втората четвъртина с 16-9 и така полувремето завърши при равен резултат - 26-26.

В третата и четвъртата част се получиха няколко равенства и смени на водачеството, но нито енин от двата тима не можа да се откъсне с повече от 3 точки. В последните секунди късметът бе на страната на Доростол и тимът от Силистра измъкна успеха с 53-51. От Шампион 2006 имаха претенции към някои отсъждания на реферите, може би не без известно основание.

Утре Доростол играе с Левски, а Шампион 2006 се изправя срещу домакините от Балкан.

Снимка: botevgrad.com