14-годишните момчета на Балкан постигнаха втори успех в предварителната група А на финалния турнир в Ботевград. Днес те победиха Шампион 2006 с 58-50 (7-11, 15-18, 19-9, 17-12) в един много оспорван и пълен с обрати двубой.

Първата петица на Шампион 2006 взе аванс от 4 точки. При вторите петици началото бе обещаващо за Балкан, който стопи разликата и обърна резултата още в първите три минути. След това обаче последва един прекалено дълъг период без зелените да отбележат кош и Шампион спечели и втората четвъртина с 18-15, с което на полувремето столичани взеха аванс от 7 точки - 29-22.

При сборните петици, които играха в третата и четвъртата част, Балкан се представи по-добре от своя съперник. Пасивът от 7 точки бързо бе стопен, балканци спечелиха третата част с 19-9 и преди последната вече водеха с 3 точки - 41-38. В решителните последни десет минути авансът на зелените достигна до 10 точки и въпреки щурма на своите съперници успяха да постигнат победата.

Много силен мач за Балкан изигра Владислав Вушев. Той отбеляза най-много точки - 13, с 3 последователни тройки през второто полувреме, които окончателно наклониха везните към Балкан. Той е и с най-висок коефициент - 20, като направи и най-много асистенции - 5. Втори по резултатност е Здравко Христов с 11 точки, той има и 4 отнети топки и 5 борби. С най-много овладени топки е Цанко Краев - 13, който вкара  8 точки за победата, колкото имат и Георги Тодоров и Мартин Георгиев. С 6 точки е Николай Велков.

За Шампион 2006 над всички бяха двама баскетболисти, които завършиха с дабъл-дабъл. Валери Иванов отбеляза 17 точки и спечели 14 борби, Ясен Йонов вкара 19 точки и взе 12 топки под двата коша. За съжаление за доста перспективния тим на Шампион 2006 това е второ поредно поражение след вчерашното от Доростол с 51-53.

Утре от 17.30 ч. Балкан играе с Левски, който днес бе победен от миналогодишния шампион Доростол с 47-62 в един доста здрав мач.

В мачовете от другата група Б се получиха следните резултати: Рилски спортист - Делфин 68-67, Славия - Светкавица 73-56, БУБА баскетбол - Дунав 2007 65-56.