Кметът на Ботевград Георги Георгиев даде начало на ремонтните дейности в училищата във Врачеш и Трудовец. Ремоните ще бъдат извършени по проект на общината “Инвестираме в нашите деца”, който се финансира по Оперативна програма “Регионално развитие 2007 – 2013” год.
Градоначалникът съобщи, че обществената поръчка за ОУ “Отец Паисий” е спечелена от пазарджишката строителна фирма “Термикс”.
Ремонтните дейности, които ще бъдат извършени в ОУ “Отец Паисий” – Врачеш, са на стойност 320 000 лева. Те включват: ремонт на покривна конструкция на учебния корпус /топлоизолация на плочата на тавана/ , саниране на сградата, смяна на дървената дограма с трикамерна PVC дограма, вътрешно боядисване с латекс на стаите и коридорите, външна топлоизолация, полагане на полимерна мазилка, монтаж на газов котел за учебния корпус, изграждане на достъпна среда за хора с увреждания и други.
Изпълнител на обществената поръчка за ОУ “Любен Каравелов”, Трудовец е ботевградската фирма “Европа 7”. Осигурените средства за ремонтни дейности са 680 000 лева. По проект се предвижда ремонт на покрива и саниране на сградата на учебното заведение, полагане на хидроизолационна мушама, смяна дървена дограма с PVC трикамерна, подмяна на настилките по стълбите, коридорите, стаите и санитарните възли, цялостно изолиране на сградата с външна топлоизолация, измазване с полимерна мазилка, вътрешно боядисване с латекс и блажна боя по метални повърхности, ремонт на оградата, частично преасфалтиране и подмяна на тротоарните плочи около сградата, монтаж на нова отоплителна инсталация и котел, подмяна на ВиК инсталацията, осигуряване на достъпна среда за хора с увреждания и други.
“Убеден съм, че строителите ще се отнесат с необходимата отговорност по отношение на качеството на ремонтните дейности.”, каза Георги Георгиев и подчерта, че на първо място за решаване пред общината винаги стоят дейностите, свързани с децата от нашия край.
Общата цел на проекта е допринесе за превръщането на образователната среда на територията на община Ботевград в привлекателна и достъпна за децата, учениците и техните преподаватели, като същевременно подобри нейната икономическа рентабилност.
Да припомним, че преди седмица започнаха ремонти в ЦДГ “Синчец” и ЦДГ “Звънче”, които също се реализират по проект “Инвестираме в нашите деца” на община Ботевград.
Започнаха ремонтни дейности в училищата във Врачеш и Трудовец
27 човека вече изразиха своето мнение - споделете вашето!
Източник: botevgrad.com
Посещения: 2634
Дата: 25.07.2011, 13:47
Подобни новини
Коментари
добави коментар
|
|
novata f-ma za narkorazprostranenie KOSMOSA I M.DEBELIA!!!!!!!!
|
|
|
a semko dobre 4e se smee mi nee zalapal prasta
|
|
|
Да подкара и валяка ,че като гледам асфалта....
|
|
|
Първо да покаже по колко лепило да слагат,да не влязат в преразход
|
|
|
денкин да краде квото може.защото на 23 октомври изхвърча от кметството като мръсно коте
|
|
|
Добре ще се ремонтира училището в Трудовец но колко деца учат в него и що за директорка го ръководи?
|
|
|
Георгиев да окоси двора на училището в Трудовец.
|
|
|
Георгиев не коси той беси!
|
|
|
Zashto Cvetelin Kunchev i Kmetat stanaha pobratimi predi izborite??? Sreshtu kolko li pari? Ot tezi 4 mln., znaete li, che polovinata ot tiah za prednaznacheni za choveka......setihte li se?
|
|
|
Ataka kazvat, che za deputatsko miasto sa davali okolo 500.000 leva. Vuzmojno li e za nashia SUPER deputat da sa dadeni 1.500.000 leva??? (Pri umstvenite vazmojnosti, koito ima, moje puk i da e vuzmojno). Dali tezi pari sa predvideni v biudjeta na obshtinata????
|
|
|
Най-неподдържаното училище е в Трудовец. Дано сега си влезе в ролята директорката .Колко малко му трябва на нашето училище за да е приветливо както някога.СТЕФКЕ СЪХРАНИ УЧИЛИЩЕТО има неща за които пари не са нужни.
|
|
|
НЯМА ТАКИВА НЕЩА.
|
|
|
12ВСИЧКО СЕ ВИЖДА
|
|
|
Колко мили соцтържества!!!
|
|
|
nomer 10 3 miliona sa dadeni za didko da e deputat
|
|
|
кмете,нали децата са въж ваканция,защто им прекъсвате ваканцията за твоите глупости.ако трябва прави ремонти на15.09 ще видят какво е направено
|
|
|
Много малко пари,като за училище в такова голямо село като Врачеш.Я питайте областния като беше кмет в Правец,как "утепа"441 000 лв.за училището във Видраре,където учат около 40 деца,преобладаващи роми.1162 /ХИЛЯДА СТО ШЕСТДЕСЕТ И ДВА ЛЕВА/ за кв.метър ремонт.В Благоевград и Велико Търново ново строителство струва около 900 лева съгласно статистиката.Къде сте Вие във Врачеш?
|
|
|
Отново Георгиев открива и отново "Барези". Колко ли пари отделя за Георгиев тази фирма. кога ще ремонтира градския кенеф и да покани Боко Тиквата да го открие
|
|
|
19 ти си ...шамандура... важното ,че ще се
направят тези толко належащи ремонти |
Моля, спазвайте добрия тон и не използвайте нецензурни и обидни изрази!




Коментари от регистрирани и анонимни потребители. Скрий анонимните коментари