Отборът на ЦСКА спечели с 3:2 след изпълнение на дузпи финалния мач от турнира в Пего срещу руския Локомотив (Москва).

Футболистите на двата отбора се приключиха редовното време при резултат 0:0 след скучен футбол. Двата тима играха в тренировъчно темпо и създадоха едва по едно по-добро положение. При дузпите момчетата на Стойчо Младенов показаха здрави нерви, а в герой с три отразени дузпи се превърна вратарят Илко Пиргов.

Преди началото на двубоя играчите на ЦСКА бяха надъхани от химна на „армейците" „Сърца червени", а от трибуните дерят гърла около дузина български привърженици. Двубоят се предаваше пряко по "Eurosport 2".

В 30-ата минута Хосе Гарсес можеше да отбележи след центриране от корнер, но ударът му мина встрани. В следващата атака Фининьо от руския тим проби зоната на новото попълнение Настич, но вратарят Ивайло Петров изби удара с умела намеса.

След почивката играта продължи да е бавна и отегчи зрителите. В 47-ата минута Удоджи навърза няколко футболисти и бе спрян с нарушение, за да заслужи аплодисменти от трибуните. През първата част на второто полувреме ЦСКА бе по-дейният тим, макар да създаде едва едно чисто положение. В 65-ата минута Удоджи центрира отляво, Гарсес се размина с топката и Флорентин Петре разтресе напречната греда със силен шут от три метра. Последните 20 минути „армейците" отстъпиха инициативата на игачите на Локомотив, които създадоха също едно-две по-добри положения. Най-красивият момент бе в 82-рата минута, когато Съйчев нацели напречната греда над Пиргов от волле.

При дузпите футболистите на ЦСКА показаха повече характер, подкрепяни от българските фенове. Точни за "червените" бяха Маркиньош, Петре и Гарсес, а дузпи изпуснаха Георги Илиев и Ланзаат. Решителната дузпа за Локо пропусна звездата на руснаците Съйчев, превръщайки в герой вратаря Илко Пиргов.

Стартови състави:

ЦСКА: И. Петров, Ненад Настич, Тунчев - к., В. Илиев (43 - Машадо), Вуядинович, Янчев, Юруков, Маркиньош, Петре, Удоджи, Гарсес

Локо (Москва): Поляков, Янбаев, Ефимов, Асатиани -к., Денисов, Глушаков, Концедалов, Кочиш, Корчагин, Фининьо, Сенников