Днес в Арена Ботевград баскетболистите на Балкан претърпяха второ поредно поражение в НБЛ. Те отстъпиха пред ЦСКА к 86-95 (19-26, 25-17, 26-23, 16-29).

В средата на първата четвъртина домакините поведоха със 17-14. Само за четири минути обаче допуснаха серия от 2-10 и ЦСКА я спечели с 26-17.  Във тория период балканци играха по-добре, поведоха с 5 разлика - 39-34 минута преди края й, но позволиха на съперника да намали само до 1 точка - на полувремето резултатт бе 44-43 за Балкан.

Лошо за Балкан бе началото и на третата четвъртина.  След три минути игра ЦСКА натрупа двуцифрен аванс - 56-46. След таймаута на Златанович зеленобелите  не само че стопиха изоставането си, но и в 28-та минута излязоха напред при 62-61, а след още минута дръпнаха и с 6 разлика - 67-61.

Мачът продължи да бъде оспорван и в решителния последен период. Домакините поддържаха малка преднина в първите четири-пет минути, но след това се сринаха. Започнаха да правят доста грешки, някои от които от така наречените непредизвикани - общо 16 в мача, немалко от които в решитетелните последни минути. ЦСКА се възползва от тях по най-добрия начин, поведе в резултата и не изпусна водачеството си до последната сирена - 86-95.

Капитанът Димитър Димитров бе най-резултатен за Балкан с 24 точки. С 16 и 7 борби е Малик Топин, 13 точки отбеляза Карл Липс - всичките през второто полувреме, , с 12 е Майки Диксън. Мартин Сотиров вкара 9 точки, със 7 е Девин Харис, 5 добави Николай Грозев.

Силен мач за ЦСКА изигра Георги Боянов, който стана топреализатор с 27 точки, овладя и 7 борби. С дабъл-дабъл от 21 точки и 10 овладени топки е Кейлъб Уесън, с 19 е Брендън Йънг.

В сряда на Балкан предстои домакинство на португалския Порто в първия мач от група К на втората фаза от ФИБА Къп. А в събота  гостува на Академик Пловдив.