В първия мач в петък от предсезонния турнир в Правец новият първенец на Кипър ЕТА Енгоми се наложи малко изненадващо над българския шампион Лукойл Академик с 12 точки разлика - 83-71 (19-8, 15-22, 24-13, 28-25). Деян Чуп бе най-резултатен за победителите със 17 точки, с 14 е нигерийският център Патрик Окафор, с 12 е Кен Тат. За Лукойл Академик 17 точки вкара Ламонт Мак, 16 има Бруно Шундов, а капитанът Тодор Стойков е с 14. Неузнаваем бе американецът Андре Оуенс, който приключи само с 1 точка.

В късния мач шампионът на Сърбия и Адриатическата лига Партизан Белград победи бронзовия медалист на Гърция Аис Солун също с 12 точки разлика - 81-69 (25-18, 25-20, 12-19, 19-12). С по-добра игра Партизан спечели първото полувреме с 50-38. В третата част гръцкият тим се доближи до 5 точки, но в последните десет минути сръбският тим отново бе по-добър, стигна до преднина от 16 точки при 75-59 и заслужено спечели.

Мирослав Радулица вкара най-много за черно-белите - 16 точки, с 14 е Владимир Лучич, с 13 - Душан Кецман. Новият плеймейкър на "гробарите" Ейси Лоу, играл 4 сезона в NBA, е с 3 точки. За Арис топреализатор с 14 точки е Дан Мавридис, с 9 е центърът Сам Мълдроу.