В първия мач от традиционния предсезонен турнир в Правец, игран днес от 17.30 ч., домакините от Лукойл Академик се наложиха над Арис Солун с 84-73 (20-13, 19-22, 19-23, 26-15).

Домакините спечелиха първата част, втората бе за  гръцкия гранд, но на почивката Лукойл Академик имаше преднина от 4 точки - 39-35. Секунди преди края на третата четвъртина Арис поведе за първи и послбеден път в резултата с 58-56, но шампионите веднага отбелязаха 2 точки и преди последните десет минути резултатът бе равен - 58-58. В тях Лукойл Академик игра значително по-добре и постигна победа с 11 точки разлика - 84-73.

Както и в двете контроли с Балкан, най-резултатен за победителите отово бе Андре Оуенс с 20 точки. Силно се включи и Павел Маринов с 15 точки, с 14 е продължилият договора си с клуба хърватски гигант Бруно Шундов. Капитанът Тодор Стойков завърши с 10 точки и 5 асистенции, с най-много завършващи подавания е Брендъп Хийт - 8, той е с 4 точки.

За Арис много силно играха двама от петимата нови американци в тима - Ейдриън Оливър, който стана топреализатор с 24 точки, и Серджо Керуш със 17. Впечатли и третият нов янки Дерил Уоткинс. Центърът овладя 11 борби и вкара 7 точки. Завърналият се при корените си Дан Мавридис - американец от гръцки произход, отбеляза 11 точки. Сам Мълдроу се отчете с 9.

11 миути за Арис игра и 16-годишният Александър Везенков. Той овладя 3 борби, но в нападение топката не стигаше до него и няма нито една стрелба. Безспорно обаче талантливият българин ще натрупа опит в мъжкия тим, в който е привлечен този сезон.

Снимки: botevgrad.com