Академик Благоевград победи Балкан-2 със 76-70 в втората контрола между двата тима в рамките на една седмица.

Двубоят в залата на ЮЗУ „Неофит Рилски” протече доста оспорвано, като домакините от Благоевград дори бяха догонващи в резултата до началото на четвъртата част. На почивката гостите от Ботевград водеха с 35:30 точки, а първото изравняване дойде едва в средата на третата част при резултат 40:40. Наставникът на благоевградския отбор Петър Клечков не остана много доволен от играта на своите възпитаници и не пожела да отличи нито един от тях.

В интерес на истината отборът има още много да навакса, тъй като в него се събраха много изцяло нови играчи, на които трябва време за сработване. Всъщност в четвъртата част капитанът Явор Иванов вкара пет много важни точки за победата на своя отбор.

Нещо, което трябва да се отбележи – залата бе почти пълна, сред зрителите бе и ректорът на учебното заведение проф. Иван Мирчев, много ЮЗУ преподаватели и доста баскетболни хора.

Снимка: botevgrad.com