Днешната контролна среща в Ботевград между Балкан и Рилски спортист държа зрителите в напрежение до самия й край. Победа с 4 точки разлика - 91-87 постигнаха гостите.

Двата тима си размениха с еднакъв резултат първите две части и на полувремето резултатът бе равен - 45-45. В средата на третата самоковци поведоха с 9, а след това домакините намалиха пасива си на 5 точки - 69-64. Развоят на последната четвъртина развоят бе много интересен.  Три минути след началото й самоковци дръпнаха с 9 точки - 73-64. За две минути и половина обаче балканци направиха серия от 10-0  и с две тройки на Николай Маринов излязоха напред - 74-64. След това на два пъти с тройки на брата на Ники - Мартин Маринов, Рилски спортист повеждаше с 6 точки и накрая спечели мача.

Балкан бе без трима основни играчи - контузените Дуейн Мортън и Емил Бинев и без изкълчилия глезен на тренировка Димитър Маринчешки. Въпреки късата пейка баскетболистите му като цяло  показаха немалко добри неща, особено в защита, но направиха и много елементарни грешки и само от тях гостите имат 9 точки повече. В същото време играчите на Рилски спортист имаха страхотна стрелба - 57 процента, също толкова е и успеваемостта им от тройката. И това се оказа решаващо за крайния изход, въпреки че зелените спечелиха борбата под двата коша - 30 срещу 24 борби, и направиха по-малко на брой технически грешки - 17 срещу 23.

Много силен мач изигра Любомир Лилов, който отбеляза 28 точки, много добре се включи и Станимир Маринов със 17. За Рилски спортист топреализатор стана Мартин Маринов с 24 точки и 5 тройки, 4 пъти зад дъгата вкара и Асен Великов, който има 16 точки, колкото и сръбският център Филип Вукосавлевич.

Балкан - Рилски спортист 87-91 (21-24, 24-21, 19-24, 23-22)

Балкан:  Райков 9, Лилов 28, Филипов 6, Цв. Иванов 10, Кроуфърд 9 (Ст. Маринов 17, Н. Маринов 10, Дундалов 2)

Рилски спортист: Ваклинов 4, Миркович 5, Захариев 9, Вукосавлевич 24, Боев 5  (М. Маринов 24, Билобрък 8, Йованович 4, Великов 16, Киров)

Рефери: Иван Маринов, Иван Василев

Снимка: botevgrad.com