Спартак Плевен спечели турнира за Купата на Стара Загора. В първия мач от последния ден плевенчани надиграха Черноморец с 88-73. И двата тима завършиха с по 2 победи и 1 загуба, но спартаклии са първи заради успеха в прекия двубой.

След равностойна първа част двата тима си размениха втората и третата и след 30 минути плевенчани водеха с 5 точки. В последната четвърт спартаклии увеличиха разликата и заслужено триумфираха. 11 борби повече имаха плевенчани в мача, а също така направиха 10 асистенции повече за своите кошове.

Станислав Славейков изигра добър двубой и завърши с 22 точки и 8 борби. Илия Станков вкара 19 точки, а силно се включи Симеон Ценов, който се отчете с 18 точки, 8 асистенции и 7 борби.

За бургазлии Константин Коев бе най-резултатен с 20 точки, а Деян Дунович се отчете с 14.

В последния мач домакините от Берое загубиха от Черно море  с 61-76.