Баскетболистите от мъжкия тим на Балкан постигнаха победа в днешното гостуване на Черноморец с 10 точки разлика - 81-71 (25-18, 17-13, 16-24, 23-16). С това зелените си върнаха за поражението на старта на шампионата в Ботевград, след което в отбора настъпиха доста сътресения.

В тази среща Балкан игра без контузените Любомир Лилов и Цветелин Иванов, но със завърналия се в състава Емил Бинев. Балканци спечелиха първата част с аванс от 7 точки, през втората към него прибавиха още 4 и на полувремето водеха с 11 - 42-31.

В началото на третата част обаче зелените допуснаха серия 2-13 и в 25-та инута резултатът бе изравнен при 44-44.  Все пак домакините не успяха да излязат напред и след третата част Балкан продължи да води, макар и само с 3 точки. В последната четвъртина ботевградският тим игра по-зряло и държеше съперника си на дистанция. Позволи му единствено да я скъси до 3 точки 3 минути преди края, но след това отново вдигна разликата в своя полза за крайното 81-71.

Най-много за Балкан отбеляза Станимир Маринов - 19 точки с много добър процент стрелба, той овладя и 6 борби, има 3 асистенции и заби 1 чадър. Много силно завръщане направи пред родната си публика Емил Бинев. Той завърши с дабъл-дабъл от 14 точки и 10 борби. Трети по резултатност за Балкан е Димитър Филипов с 11 точки. Той има най-много грешки - 4, но и 4 отнети топки, както и 6 борби. Киил Райков е с 9 точки, по 8 имат Маринчешки, Кроуфърд и Мартин, Мортън е с 4.

Както и в Ботевград, от Балкан не можаха да се справят с Деян Дунович, който набримчи 23 точки, със 17 е Атанас Пенев, с 15 - Димитър Рошманов.

Снимка: burgassport