Тази вечер в Ботевград Лукойл Академик постигна 14-ия си пореден успех , като победи Балкан с 88-59 (19-23, 25-16, 16-13, 7-28) и остана абсолютен лидер в първенството на НБЛ.

Домакините бяха равностойни само през първата и до средата на втората четвъртина. След първите десет минути имаха преднина -  23-19. Една минута след началото на втората част авансът им достигна до 10 точки - 31-21, а в 15-та все още водеха 33-26. Със силни последни минути  до края на полувремето шампионте обърнаха резултата в тяхна полза и на почивката вече водеха с 5 точки - 44-39. В третата част под ръководството на новия си старши треньор Марин Докузовски те продължиха да доминират, а в последната позволиха на домакините да вкарат едва 7 точки и разликата хвръкна до 30 точки.

Силен мач за Балкан изигра Димитър Маринчешки, който стана топреализатор със 17 точки. С по 13 са Станимир Маринов и Драгомир Мароевич, а с 6 точки и 11 борби е Айзея Мартин. Както и при гостуването на Ямбол, обаче, балканци  отново направиха твърде много грешки в подаванията - 24, и позволиха топката да им бъде отнета цели 17 пъти, въпреки че спечелиха борбата под двата коша (34 срещу 28 овладени топки).

По 16 точки за победителите отбелязаха Брандън Хийт (9 асистенции) и Тодор Стойков, с 13 е Бруно Шундов, 11 има Андре Оуенс.