В сряда в столичната зала "Христо Ботев" в един много оспорван двубой "Балкан" отстъпи нещастно на ЦСКА - 85-81. Особено драматична по своя развой бе последната четвърта част, когато "зелените" успяха да стопят пасив от 12 точки и изравниха на два пъти - 67-67 четири минути преди края и 69-69 в 37-та минута. Последваха обаче три безплодни атаки на Иван Лилов и "червените" отново дръпнаха с 5 точки - 74-69 две минути преди сирената.

С невероятна агресивна защита нашите момчета отново изостриха срещата. С блестящи изпълнения на Болковац те на три пъти довеждаха пасива си само до 1 точка, последния при 79-78, когато оставаха 15.2 секунди. За съжаление Павле изпусна по един път от наказателната линия, след като завърши с 13-11 от нея, а домакините бяха по-точни и успяха да измъкнат победата.

Най-силния си мач за "Балкан" изиграха двамата сърби. Павле Болковац бе истински двигател, той стана и най-резултатен с 27 точки. Отлично се включи Бобан Билбия, завършил с 9 точки и 5 борби. Традиционно силен бе Дуейн  Мортън, овладял цели 13 борби и само една точка не му достигна за дабъл-дабъл - той има 9, колкото вкараха и Радев и Любо Лилов. Иван Лилов реализира 15, но не бе убедителен в решителните моменти на мача, има твърде слаб процент и от тройката - вкара само веднъж от общо 8 опита.

ЦСКА Интерлоджик - Балкан 85-81 (18-19, 21-16, 24-18, 22-28)

ЦСКА Интерлоджик: Хаджисотиров 10, Николов 19, Давидов 5, Хендерсън 9, Пейн 21 (Цветков 6, Уошингтън 13, Дойчинов 2)

Балкан: Болковац 27, Л. Лилов 9, И. Лилов 15, Радев 9, Мортън 9 (Билбия 5, Наков, Райков, Антич 3)