Тази вечер при гостуването си в Самоков отборът на Балкан загуби първата среща от финалния плейоф  със 75-62 (12-30, 19-15, 24-4, 18-13). И Рилски спортист поведе в серията с 1-0 победи. Вторият мач е след два дни - в събота, 26 май, отново от 19.00 ч. в Арена Самоков.

Балкан пропиля аванс от цели 21 точки в средата на втората четвъртина. Започна много силно с 15-2 и спечели първата част с 30-12. На полувремето резултатът бе 45-30 за Балкан.

През второто полувреме настъпи пълен срив в играта на зелените. За третата четвъртина те вкараха едва 4 точки срещу 24 на домакините, които поведоха с 55-49. В последните десет минути играчите на Балкан се опитаха да се върнат, доближиха се до 7 пасив, но след това не можаха да се противопоставят на точността на съперниците си и загубиха със 75-62.

Победителите имат доста по-добра стрелба - 44 процента, срещу само 35 на Балкан. Имат и 9 овладени борби повече - 40-31. Двата отбора направиха  твърде много грешки - по 18.

Сюприйм Хана бе най-резултатен за Балкан с 18 точки. Димитър Димитров отбеляза 14, с 11 е Майки Диксън. За Рилски спортист с 20 точки е Майкълин Скот, с 12 е Алън Арнет, 11 има Джон Флорвиъс.