Мъжкият баскетболен отбор на Балкан спечели хубава победа като гост на Черно море с 66-54 (13-19, 14-14, 12-23, 15-10 в днешния 19 кръг на НБЛ. Зелените бяха значително по-добри по време на цялата среща и победиха абсолютно заслужено.

Още в 5-та минута Балкан поведе с 14-7 и спечели първата четвъртина с 19-13. След равен резултат във втората разликата от 6 точки за гостите се запази - 33-27. Балканци зашеметиха своите съперници в третата част. За първите й пет минути те направиха серия от 15-4 и поведоха с 48-31, тази разлика от 17 точки се запази и след половин час игра - 56-39.

Пет минути преди края зелените натрупаха най-голямата разлика - 20 точки в тяхна полза, при 63-43. До края те играха търпеливо и въпреки че на два пъти не им стигнаха 24-те секунди, успяха да победят заслужено.

Балкан спечели тотално борбата под двата коша - има 49 овладени топки срещу 31 на Черно море. Ботевградчани пресякоха 17 паса срещу 10 на своите съперници. Стрелбата и на двата отбора бе отчайваща: на Балкан е 38 процента - 24/63, на Черно море - 19/63, или 30%.

Топреализатор за Балкан с 23 точки стана Станимир Маринов, който има и 7 борби и по 4 асистенци и отнети топки. Димитър Маринчешки е с дабъл-дабъл от 10 точки и 13 борби. Касабов вкара 9 точки, с по 6 са Филипов и Мароевич, който грабна 12 борби. Лилов има 5 точки и 8 овладени топки, с по един кош са Мортън и Мартин.

В играта на домакините отявлено пролича липсата на Александър Янев, който вече е играч на гръцкия Кавала. В негово отсъствие най-много точки отбеляза Георги Давидов - 13, с 12 е Пламен Алексиев, 10 има Васил Кьосев, всичките през първото полувреме.